Skup spółek z o.o. w trakcie likwidacji

Skup spółek z o.o. w trakcie likwidacji - kiedy spółka z o.o. może być w stanie likwidacji?

Likwidacja spółki z o.o. to proces, który prowadzi do zakończenia działalności spółki. Kiedy do niego dochodzi? Oto kilka najczęstszych sytuacji:

  • wspólnicy spółki podejmują decyzję o likwidacji firmy, a następnie podpisują uchwałę o rozwiązaniu i likwidacji spółki,
  • w umowie spółki został określony konkretny termin, po którym spółka ma być rozwiązana,
  • sąd orzeka likwidację spółki na wniosek wspólników, wierzycieli, prokuratora lub organu uprawnionego do reprezentowania Skarbu Państwa, np. wtedy, gdy firma nie jest w stanie spłacić swoich długów,
  • spółka zostaje uznana za niewypłacalną, postępowanie upadłościowe zostało przeprowadzone, a majątek spółki nie wystarcza na pokrycie kosztów postępowania.


Proces likwidacji obejmuje wiele etapów, w tym spłatę długów spółki, rozliczenie z wierzycielami, sprzedaż majątku spółki. Po zakończeniu wszystkich etapów przedsiębiorstwo zostaje wykreślone z rejestru KRS. Aby skrócić czas i zredukować nieprzyjemne skutki całej procedury, warto jak najwcześniej zdecydować się na sprzedaż spółki z o.o. w trakcie likwidacji. To rozwiązanie minimalizuje skutki prawno-finansowe. Zadba o to doświadczona kancelaria.Skup spółek z o.o. w trakcie likwidacji - dlaczego warto sprzedać taką spółkę z o.o.?

Sprzedaż spółki z o.o. w trakcie likwidacji ma wiele zalet. To świetna opcja dla osób, którym zależy na sprawnym załatwieniu procedur. Polecamy ją przedsiębiorcom, którzy nie chcą lub nie mogą osobiście się tym zająć.


Oto kilka powodów, dla których współpraca z doświadczonym prawnikiem to strzał w dziesiątkę.

Proces likwidacji jest skomplikowany i ryzykowny, szczególnie wtedy, gdy spółka jest zadłużona. Sprzedaż minimalizuje ryzyko oraz pozwala zaoszczędzić czas. Wspólnicy mogą zająć się innymi sprawami.


W przypadku nieprawidłowej likwidacji wspólnicy ponoszą odpowiedzialność cywilną, a także karną. Sprzedaż spółki za pośrednictwem kancelarii pomaga uniknąć takich konsekwencji. Dzięki temu członkowie zarządu mniej się stresują i stają się bardziej efektywni.


Dodajmy, że decyzja o sprzedaży spółki w trakcie likwidacji powinna być podjęta po starannym rozważeniu i konsultacjach. Pamiętajmy, że każda sytuacja jest inna. To, co jest dobre dla jednego przedsiębiorcy, niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem dla drugiego właściciela firmy.Skup spółek z o.o. w trakcie likwidacji - kancelaria Verbum Lex wyciąga do Państwa pomocną dłoń

Jesteśmy prawnikami i jednocześnie przedsiębiorcami. Doskonale wiemy, że zarządzanie firmą to jazda bez trzymanki, na której ciągle spotykamy nowe wyzwania. Czasem pojawiają się okoliczności, które skłaniają właściciela do sprzedaży spółki. W takich sytuacjach spieszymy z pomocą, by zapewnić bezpieczeństwo sprzedającym oraz kupującym.


W kancelarii Vebum Lex zapewniamy legalne transakcje. Skutecznie eliminujemy nieuczciwe zagrywki. Stoimy na straży prawa. W biznesie kierujemy się zasadą „win-win”. Zajmujemy się całą procedurą sprzedaży spółki. To pozwala Państwu skupić się na prowadzeniu bieżącej działalności lub planowaniu kolejnych kroków biznesowych.


Niesienie pomocy przedsiębiorcom to dla nas zaszczyt. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu chcemy nieść promyk nadziei firmom, które znajdują się w bardzo trudnym położeniu. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by zredukować cierpienie. Wskrzeszamy radość u tych, którzy nie wierzyli, że będą jeszcze kiedykolwiek się śmiać. Jeśli Państwa spółka z o.o. jest w trakcie likwidacji, zapraszamy do kontaktu.Czy można sprzedać udziały spółki w likwidacji?

Prawo dopuszcza sprzedaż spółki znajdującej się w likwidacji. Prezes oraz członkowie zarządu mogą w każdej chwili zdecydować się na ten krok.Co dzieje się z udziałami spółki w trakcie likwidacji?

Jeśli w umie nie zawarto innych postanowień, wspólnikom wypłaca się należne udziały. Nadwyżkę dzieli się proporcjonalnie do uczestnictwa w zyskach, natomiast rzeczy wniesione przez konkretną osobę do firmy, zwraca się w naturze.

Created by: cdx.pl