Skup spółek z o.o. w trakcie kontroli
(kontrola US, ZUS, innej instytucji)

Skup spółek z o.o. w trakcie kontroli - kiedy na spółkę ściągają ciemne chmury?


Nikt z nas nie lubi być z nas kontrolowany. Samo słowo „kontrola” budzi w nas negatywne emocje. Przed oczami malujemy najczarniejsze scenariusze. W jednej chwili świat traci swoje kolory. Wszystko staje się szare lub czarne jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Kontrola w firmie wiąże się z ogromnym stresem. Ten stan się nasila, gdy analizy się przedłużają.

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, podobnie jak inne podmioty gospodarcze podlegają kontroli ze strony różnych instytucji państwowych, w tym urzędu skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także innych instytucji, takich jak Państwowa Inspekcja Pracy, Inspekcja Handlowa czy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Kiedy najczęściej dochodzi do kontroli? Przedstawiamy kilka sytuacji:

  • nieuregulowane zobowiązania podatkowe lub składki ZUS,

  • podejrzenia o naruszenie praw pracowniczych,

  • podejrzenia o nieuczciwe praktyki rynkowe,

  • podejrzenia o naruszenie praw konsumentów lub nieprawidłowości związane z działaniami antykonkurencyjnymi,

  • likwidacja spółki.


Każda kontrola ma na celu sprawdzenie, czy spółka działa zgodnie z obowiązującym prawem i czy spełnia swoje zobowiązania. W zależności od wyników kontroli spółka może być zobowiązana do uregulowania niezapłaconych zobowiązań, naprawienia stwierdzonych nieprawidłowości lub pociągnięta do odpowiedzialności prawnej. Jeśli przedłużające się kontrole Państwa wyczerpują, warto zastanowić się nad sprzedażą spółki z o.o. Takie rozwiązanie ułatwi spłatę zadłużenia lub uregulowanie kary grzywny, jeśli podejrzenia zostaną potwierdzone.Skup spółek z o.o. w trakcie kontroli - kiedy warto zdecydować się na sprzedaż firmy?

Decyzja o sprzedaży spółki z o.o. w trakcie kontroli być podyktowana różnymi czynnikami. Podpowiadamy, kiedy warto rozważyć tę opcję. Należy przy tym pamiętać, że pozbycie się przedsiębiorstwa nie chroni przed skutkami dotychczasowych działań.


Kontrola może oznaczać potencjalne problemy dla spółki, w tym kary finansowe, sankcje prawne, czy nawet upadłość. Sprzedaż może być strategią uniknięcia tych konsekwencji, choć odpowiedzialność za naruszenia popełnione przed dokonaniem transakcji nadal spoczywa na poprzednim właścicielu.


Zarządzanie spółką w trakcie kontroli może jest stresujące i czasochłonne. Sprzedaż umożliwia przedsiębiorcy skupienie się na innych sprawach. Dzięki temu wcielić swój plan B w życie. Dodajmy, że sprzedaż spółki w trakcie kontroli może być trudna, zwłaszcza jeśli potencjalny nabywca jest świadomy istniejących problemów. Ten krok dobrze jest skonsultować z doświadczonym prawnikiem.Skup spółek z o.o. w trakcie kontroli - kancelaria Verbum Lex pomoże Państwu legalnie wyjść z opresji i zminimalizować nieprzyjemne skutkiPaństwa spółka z o.o. jest aktualnie kontrolowana przez Urząd Skarbowy, ZUS lub inną instytucję? Biegniemy do Państwa z pomocą. Kancelaria Verbum Lex specjalizuje się w skupie spółek z o.o. w trakcie kontroli. Naszym celem jest zapewnienie szybkiego i efektywnego rozwiązania, które pozwoli Państwu skupić się na tym, co najważniejsze.


Jak działamy? Nasi specjaliści sumiennie przeprowadzają szczegółową analizę spółki. Chcemy jak najlepiej wejść w Państwa buty i zrozumieć kontekst kontroli oraz przewidzieć ewentualne zagrożenia. Następnie przedstawiamy ofertę skupu spółki, uwzględniając wszystkie ryzyka związane z kontrolą. Po zaakceptowaniu naszej propozycji przeprowadzimy Państwa przez cały proces transakcji, gwarantując pełną transparentność, a także zgodność z prawem.


Dlaczego warto nam zaufać? Mamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży spółek. Pomogliśmy już wielu przedsiębiorcom zminimalizować stres oraz uniknąć kar finansowych. Dzięki naszemu wsparciu przestali tak mocno martwić się o wyniki kontroli. Już dziś mogą Państwo poszerzyć grono naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością dowiemy się, jak możemy Państwu pomóc. Jak najszybciej to możliwe, uspokoimy skołatane nerwy.Jak pozbyć się spółki z o.o. w trakcie kontroli?

Właściciel kontrolowanej spółki z o.o. może zdecydować się na jej sprzedaż. Aby uniknąć ryzyko, że transakcja zostanie uznana za nielegalną, warto skorzystać ze wsparcia kancelarii specjalizującej się w prawie gospodarczym.Gdzie sprzedać spółkę z o.o. w trakcie kontroli?

Chęć sprzedaży spółki z o.o. w trakcie kontroli może wzbudzać podejrzenia u uczciwych kupców. W kancelarii Verbum Lex skutecznie zbijemy ich obiekcje oraz przekonamy do finalizacji transakcji.

Created by: cdx.pl