Skup spółek z o.o. zadłużonych wobec banków


Skup spółek z o.o. zadłużonych wobec banków - w jakich sytuacjach spółka z o.o. popada w długi wobec banku?

Zobowiązania wobec banków to kolejna bolączka przedsiębiorców. Często zdarza się, że fundusze pozyskane na rozwój firmy stają się gwoździem do trumny przedsiębiorstwa i końcem marzeń o biznesowym sukcesie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że brak możliwości spłaty zobowiązań ma drugie dno. Zagrożony jest nie tylko majątek spółki, ale również prywatne aktywa prezesa, członków zarządu i ich bliskich.


Najczęściej do zadłużenia wobec banku dochodzi na skutek:

  • kredytów bankowych,

  • linii kredytowych,

  • kart kredytowych dla firm, gdy saldo nie jest spłacane na koniec miesiąca,

  • pożyczek dla firm.

Opóźnienia w spłacie zobowiązań skutkuje naliczeniem odsetek i dodatkowych opłat. Kolejne obciążenia napędzają spiralę długu. Jeśli taka sytuacja utrzymuje się przez dłuższy czas, zarząd może czuć się zagrożony. Ogłoszenie upadłości spółki z o.o. nie zwolni nikogo z odpowiedzialności karnej za długi.


Czy istnieje zatem wyjście z tej beznadziejnej sytuacji? Czy od tej chwili trzeba widzieć tylko świat w czarnych barwach? Oczywiście, że nie! Światełkiem w tunelu może okazać się sprzedaż spółki z o.o. zadłużonej wobec banku. W tym wszystkim jest tylko jedno „ALE”… Aby wyjść obronną ręką z opresji, trzeba jak najszybciej działać.
Skup spółek z o.o. zadłużonych wobec banków - kiedy czas gra na Państwa korzyść w przypadku niespłaconych zobowiązań?

Panika w oczach, lęk przed tym, co jeszcze może się wydarzyć i wstyd, że doprowadziliśmy do zadłużenia spółki z o.o., której wielokrotnie obwieszczaliśmy świetlaną przyszłość, wywołuje w nas poczucie wstydu. Ten z kolei zamyka nam usta. Milczymy, by ukryć niepowodzenie. Chcemy wszystko zatuszować, błądząc po omacku.


Tymczasem zegar tyka. Każda doba ma znaczenie. Im dłużej desperacko działamy, tym większą szkodę wyrządzamy sobie i bliskim. Czy naprawdę chcą Państwo stracić zdrowie, motywację do życia, dobytek oraz ukochane osoby? Podświadomie nie, jednak wszystkie czyny zmierzają w tym kierunku.


Zamiast spisywać wszystko na straty. Trzeba działać tu i teraz, korzystając ze wsparcia doświadczonych specjalistów, którzy potrafią obiektywnie ocenić całą sytuację. Jeśli długi narastają przez dwa-trzy kolejne miesiące z rzędu, warto skontaktować się z kancelarią specjalizującą się w prawie gospodarczym.Skup spółek z o.o. zadłużonych wobec banków - pierwsza lepsza oferta z Internetu czy starannie wyselekcjonowany kontrahent?

Zadłużeni przedsiębiorcy często chwytają się ostatniej, jak im się wydaje, deski ratunku. Wpisują w wyszukiwarce hasło „skup zadłużonych spółek z o.o.”. Kontaktują się z pierwszym lepszym kupcem. Dogadują szybko szczegóły. Myślą, że dramat zakończył się „happy endem” i mogą odetchnąć z ulgą.


Tymczasem prawdziwa batalia dopiero widnieje na horyzoncie. Kilka tygodni lub miesięcy później okazuje się, że transakcja była nielegalna. Podstawiona osoba okazała się słupem. Nie można z niej ściągnąć należności. W tym czasie długi rosły, a wszystkim grozi jeszcze większa odpowiedzialność karna.

Podczas szukania potencjalnego kupca trzeba być bardzo czujnym. Gdy dana osoba niczym się nie interesuje, nie chce się z nami osobiście spotkać oraz wysyła swoich przedstawicieli, powinniśmy się wycofać, póki nie jest za późno. W tej sytuacji lepiej skorzystać z pomocy prawnika.Skup spółek z o.o. zadłużonych wobec banków - komu zlecić to zadanie?

Kancelaria Verbum Lex pomaga przedsiębiorcom z różnych branż wyjść z tarapatów finansowych. Dokonujemy rzetelnej analizy dokumentacji przedsiębiorstwa. Rozmawiamy z prezesem i z członkami zarządu, by jak najlepiej ocenić konkretną sytuację. Na podstawie zebranych informacji proponujemy najlepsze możliwe rozwiązanie. Stawiamy na szczerą komunikację oraz zapewniamy dyskrecję.


Wspieramy zadłużone spółki na każdym etapie sprzedaży. Odpowiadamy na pytania i rozwiewamy wątpliwości. Z naszych usług skorzystało już wiele firm. Dzięki naszemu doświadczeniu wielu przedsiębiorców zyskało święty spokój. Spłacili zaległe zobowiązania. Odzyskali też radość z życia. Pełni energii wyruszyli w nieznane.


Jeśli w Państwa firmie na horyzoncie, pojawiły się długi, zapraszamy do kontaktu. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak mocno paraliżuje strach i odbiera jasność umysłu. Zachęcamy do podejmowania zdecydowanych kroków w pierwszych miesiącach utraty płynności finansowej.


Kiedy członkowie zarządu spółki z o.o. mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej za długi wobec banku?


W pierwszej kolejności bank dochodzi spłaty długu od spółki. Jeśli nie jest ona w stanie spłacić długu, jednostka podejmuje egzekucję majątku. Gdy jest ona bezskuteczna, członkowie zarządu zostają pociągnięci do odpowiedzialności.Kto specjalizuje się w skupie spółek z o.o. zadłużonych wobec banków?

Kancelaria Verbum Lex zaprasza do współpracy zadłużonych przedsiębiorców szczególnie z Warszawy i z Łodzi. Z przyjemnością pomożemy firmom z całego kraju.

Created by: cdx.pl